Kontakta oss

För felanmälan - logga in på Mina Sidor och gör din felanmälan där så skickas den direkt till rätt avdelning. 

Tänk på att våra journummer enbart är avsedda för akuta ärenden som inte kan vänta till nästkommande vardag. Är ditt ärende inte akut bekostar du själv kostnaden för samtalet/utryckningen. 

De flesta fel kan du åtgärda enkelt själv och du hittar många svar i inflyttningsinformationen som finns på Mina Sidor. Där hittar du exempelvis instruktioner för hur du gör om säkringen går i din lägenhet. 

Stubor Studentbostäder i Växjö AB

Stallvägen 32 352 56 Växjö
Tel: +46 470-79 50 00

 

Telefontider kontor

Måndag, Onsdag & Fredag 13.00-14.00

Lunchstängt mellan 12:00 -13:00

Utanför telefontider var god och maila oss.

 

Uthyrning

Tel: +46 470-79 50 00
E-post: uthyrning@stubor.se
 

Ekonomi

För frågor gällande betalningar, fakturor mm.

E-post: ekonomi@stubor.se

Fastighetsservice

Service och underhåll fastighet och bostad

Måndag-fredag 08.00-16.00 

E-post: service@stubor.se

Tel: +46 470-79 50 00

 

Störningsjour och dörröppning till lägenhet

Dörröppning fram till kl. 16:00 mailas in till service@stubor.se

Störningar som sker under kontorstid mailas in till uthyrning@stubor.se

Vardagar efter kl. 16:00 och helger ring:

+46 76 037 83 47

(OBS: Detta nummer är endast för störningar och dörröppningar och används inte till andra ärenden. Avgift för dörröppning tillkommer.) 

 

Journummer för akuta vattenläckor

Vardagar efter kl. 16.00 och helger

+46 70 89 24 699

Detta nummer kan du även ringa vid akuta problem med avlopp som inte kan vänta till nästkommande vardag.

 

Intresseanmälan

För att ställa dig i kö till våra lägenheter skickar du in en intresseanmälan.

Gör en intresseanmälan

Besök oss:

Stallvägen 32 352 56 Växjö

Vi tar enbart emot besök vid förbokade möten och vid nyckelutlämning. 

Personal

 

George Jurjoni

Platschef


Kontor: +46 470-79 50 00

Emejl: george@stubor.se

Fanny Simon

Uthyrningsansvarig


Emejl: erasmus@stubor.se easylivin@stubor.se

Marius Jurjoni

Serviceansvarig


Kontor: +46 470-79 50 00

Emejl: marius@stubor.se

Filip Sjöberg

Fastighetsskötare


Kontor: 0470-79 50 00

Emejl: filip@stubor.se

Johan Wickström

Fastighetsskötare


Kontor: +46 470 - 79 50 00

Emejl: johan@stubor.se

Marius Cucu

Städansvarig


Kontor: +46 470 - 79 50 00

Emejl: marius.cucu@stubor.se

Loredana Jurjoni

Lokalvårdare Easy Livin


Kontor: +46 470 - 79 50 00

Emejl: loredana@stubor.se

Noor Al Shammari

Lokalvårdare


Kontor: 0470-79 50 00

Emejl: noor@stubor.se

Välj webbplats att besöka

Välj område inom Stubor att besöka